KONTAKTY

SLEPTO, s.r.o.
Strádova 938/6,
370 07 České Budějovice
tel: +420 702 846 070
slepto@slepto.cz
https://www.slepto.cz
https://www.slepto.sk

Jednostranné lepící pásky
Lepící pásky

Lepící pásky jednostranně lepivé jsou pásky, které jsou tvořeny nosičem, který je následně opatřen lepicí vrstvou. Nosič může být tvořen z papíru, polyesteru, skelných vláken, textilních vláken, PVC, polypropylenu, pryžové pěny apod. Typ nosiče a lepidla nám určuje použití pásky.

Typy jednostranných lepicích pásek

Balicí pásky - jedná se o pásky, které jsou tvořeny zpravidla polypropylenovým nosičem opatřeným lepicí vrstvou. Jejich hlavní použití je k zalepení krabic a kartonů. 

Maskovací pásky - jsou to většinou papírové pásky určené k maskování a ochraně materiálu například při malování, nátěru nebo lakování. Pro náročnější maskování, například při pískování, se používají maskovací pásky s nosičem z PVC.

Textilní pásky - jedná se o lepicí pásku vyztuženou textilními vláky, která může mýt také polyetylenový zátěr, který pásce zajistí voděodolnost. Jedná se o velmi známé a často používané pásky jak ve výrobním provozu, tak v domácnosti. Textilní pásky se používají jako univerzální páska k rychlé opravě například prasklých hadic a trubek, protržené plachty nebo foliovníku, maskování, fixaci koberců apod.

Těsnící pásky - pěnové pásky, které jsou opatřeny lepicí vrstvou slouží jako různé těsnící prvky k utěsnění oken a dveří. Zabraňují prašnosti, tlumí dorazy a vyrovnávají různé nerovnosti.

Protiskluzové pásky - lepicí pásky s abrazivní vrstvou jsou určené pro podlahové značení na kluzkých podlahách nebo schodech. Zabraňují uklouznutí a následnému pádu. Jsou velmi účinné hlavně tam, kde je riziko uklouznutí.

Polyesterové pásky - jedná se o pásky, které se využívají k maskování při vysokých teplotách. Jejich hlavní výhoda je, že odolávají velmi vysokým teplotám a po odstranění nezanechají žádné stopy lepidla.

Označovací barevné pásky - jsou to pásky tvořené z měkčeného PVC v různých barevných variantách. Tyto lepicí pásky se používají na znnačení podlah a koridorů ve výrobních halách, nástupištích či veřejných prostorách. Jejich hlavní výhodou je rychlá a nenáročná aplikace a následně po odstranění nezůstávají na podlaze zbytky lepidla. Jsou také vhodné ke značení hracího hřiště například při různých závodech v hale.