Oboustranná páska je tvořena tenkou vrstvu lepidla na každé straně nosného materiálu. Například, oboustranné textilní pásky, jsou pásky vytvořeny nanesením lepidla na obě strany textilie, která je pak opatřena z jedné strany silikonovým papírem,  aby mohla držet v roli. Většina lepících pásek se vyrábí ve formě log rolí, které jsou například 1-3 m široké role, a pak se upravují na požadované šířky pomocí slitteru ( řezačky ).

 

Akrylové gelové pásky a akrylové pásky 3M VHB

Akrylové lepící pásky jsou v dnešní době čím dál víc populárnější a setkáváme se s nimi stále častěji. Jsou ale opravdu tyto lepící pásky tak kvalitní, jak nám tvrdí?

Akrylové oboustranné lepící pásky jsou tvořeny pouze ze 100% našlehané akrylové pěny. Akrylová oboustranná páska nemá tedy ve srovnání s pěnovou páskou nosič, který bývá často místem selháním spoje. Existuje celá řada akrylových pásek, máme na výběr podle barvy, podle použití a podle vlastností a podle aplikačního prostředí.

Akrylové oboustranné pásky jsou určeny na lepení kovů, plastů, dřeva, keramiky, skla apod.

Akrylové oboustranné pásky čiré se používají především na lepení skla, kde mají tu výhodu, že nejen lepí, ale zároveň utěsní spoj proti prachu, voďě apod. Čiré akrylové pásky jsou většinou UV stabilní, takže se nestane, že by časem zežloutly.

Oboustranné lepící pásky z akrylové pěny dokáží nahradit klasická lepidla, šrouby, hřebíky, nýty a sváry.Oboustranná akrylová páska dokáže také tlumit vibrace a odolávat vysokým teplotním výkyvům.

Lepidla lepící pásky se staly moderní alternativou klasického spojování, je ale velmi důležité dobře zvolit použití a typ správného lepidla. Je tedy velice důležité vždy kontaktovat profesionální a specializovanou spolenost, která se lepením zabývá, aby Vám poradila vytipovat správný typ lepidla nebo lepící pásky

 

3M VHB – silně lepící páska

Pásky 3M VHB poskytují pohodlnou a jednoduchou aplikaci pásky a jsou ideální pro použití v mnoha interiérových a exteriérových případech. V mnoha situacích mohou 3M VHB pásky nahradit nýty, bodové svary, tekutá lepidla a další způsoby trvalého spojování.

Tyto oboustranné pásky 3M VHB jsou vyráběny z viskoelastické akrylové pěny. To dává těmto VHB páskám unikátní vlastnosti jako například pohlcení vibrací, těsnící vlastnosti, odolnost vůči chemikáliím, UV odolnost, vysokou teplotní odolnost apod.  3M VHB pásky mají vysokou životnost a zajistí tak trvale pevný spoj.

Tyto a jiné pásky můžete zakoupit na eshopu www.slepto.cz

 

Oboustranné transferové pásky  mají  krycí liner určený pro snadnou aplikaci. Akrylátový lepicí film soudržný, i když páska nemá žádný nosič. Transferové pásky vykazují velmi vysokou počáteční adhezi. Lepicí transferové pásky se používají pro montáž a spojování kovů, textilií, pěn, gumy apod.

 

Oboustranné polyethylenové pěnové pásky mají kaučukové nebo akrylátové lepidlo. Tyto pěnové pásky jsou vhodné  zejména pro montáž zrcadel, dávkovače mýdel, háčků, štítků apod. Tyto lepící pásky také velmi dobře tlumí hluk.

 

oboustranné pásky s polyesterovým nosičem mají většinou kaučukové nebo akrylátové lepidlo. Polyesterové pásky jsou oblíbené u konvertorů materiálů, protože se tyto pásky dají dobře vysekávat. Tyto oboustranné pásky se používají například při výrobě žaluzií, dekorativních prvků, rámování obrázků, lepení dřeva apod.

 

Oboustranné pásky s textilním nosičem jsou pásky, které mají tenké tkáně potažené lepidlem na bázi kaučuku. Tyto pásky jsou vhodné pro lepení lehkých předmětů. Lepit můžete například korek, papír, plast, textil, dřevo apod.